Naujienlaiškis

LT Identity e-shop

5 Pojūčiai

2009 rugpjūčio 25 – rugsėjo 14 dienomis vykęs “LT-identity” organizuotas projektas „Penki Vilniaus pojūčiai“ – tarptautinis, tarpdisciplininis seminaras bei kūrybinės dirbtuvės, apjungusios kūrybą su informacija apie kultūrinį Vilniaus miesto ir Vilnijos kraštą.

Į kūrybines dirbtuves buvo pakviesti menininkai iš įvairių pasaulio šalių (Izraelio, Italijos, Rusijos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Kroatijos, Didžiosios Britanijos) ir Lietuvos, kurie kartu dirbdami pažvelgė į miesto bei Vilnijos krašto kultūrą, istoriją, aplinką per penkis pojūčius – klausą, regą, uoslę, skonį ar lytėjimą.

Projekto tikslas buvo sukurti funkcionalų, estetišką, novatoriško dizaino, ilgalaikį ir išliekamąją vertę turintį „Vilniaus daiktą“ – suvenyro prototipą, pabrėžiantį unikalią Vilniaus kultūrinio dialogo tradiciją, etninių bendruomenių sambūvį, Vilnių – atvirą Europos idėjai.

 

Kūrybinės
dirbtuvės

Rugpjūčio 25- rugsėjo 4 dienomis kūrybinės dirbtuvės vyko 2 etapais:

  • pirmąją savaitę vyko teorinės paskaitos, eksperimentinės meistriškumo pamokos, buvo aplankomos kūrybinės dirbtuvės, laboratorijos. Šios savaitės metu buvo siekta suteikti dalyviams kuo daugiau žinių apie Vilnių, skatinti kurti kartu, dalintis įvairių sričių informacija, tarpusavio patirtimi.
  • antrąją savaitę vyko dalyvių darbas 5 skirtingose laboratorijose pagal 5 pojūčius. Šios savaitės metu buvo sukurti suvenyrų prototipai ir eskizai.

Rezultatų pristatymas

Rugsėjo 4-14 dienomis sukurtų Vilniaus suvenyrų prototipai buvo pristatomi visuomenei. Ekspozicijos vietos – lauko reklaminės kolonos Vilniaus miesto centre.

Projekto rezultatais buvo siekta sudominti miesto ir jo apylinkių gyventojus, svečius iš užsienio, suteikiant galimybę dalyvauti interaktyviuose rezultatų pristatymuose jiems balsuojant internete arba užpildant balsavimo lankstinukus.

 

Išvados
  • Projekto metu buvo sukurti Vilniaus miestui skirti suvenyrų prototipai, atspindintys Vilniaus miestą ir susiję su 5 pojūčiais: uosle, rega, skoniu, lytėjimu, klausa.
  • Vilniaus miesto gyventojai turėjo galimybę dalyvauti sukurtų suvenyrų interaktyviuose pristatymuose, balsuoti, išreikšti savo nuomonę.
  • Lietuvos menininkai užmezgė kontaktus su užsienio menininkais bei menininkų tarptautinėmis organizacijomis, pasikeisti patirtimi dirbant įvairiose meno, kultūros srityse.
  • Į Vilnių atvykę kurti užsienio menininkai turėjo galimybę susipažinti su miesto kultūra, menu, istorija, aplinka bei kurti kartu su kitų šalių menininkais.